Archiwistyka_tlo
Artykuły > Edukacja archiwistyczna > PLATFORMA EDUKACYJNA CENTRUM ARCHIWISTYKI SPOŁECZNEJ
PLATFORMA EDUKACYJNA CENTRUM ARCHIWISTYKI SPOŁECZNEJ

"Centrum Archiwistyki Społecznej uruchomiło platformę internetową z materiałami edukacyjnymi dla archiwistów społecznych. To m.in. filmy instruktażowe i porady dla wszystkich, którzy chcą zadbać o archiwalne zbiory, w tym fotografie czy dokumenty.

 

 

Uruchomienie platformy CAS, która dostępna jest na stronie kursy.cas.org.pl, wiąże się z przypadającym 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów. Tego dnia archiwiści na całym świecie zwracają uwagę na swoją misję oraz znaczenie dla zbiorowej pamięci narodów i społeczeństw.

 

"Jako Centrum Archiwistyki Społecznej wychodzimy z założenia, że archiwistą społecznym może zostać każdy. Wystarczy zainteresowanie jakimś tematem historycznym, chęć do jego odkrywania oraz do przybliżania go społeczności. Pasjonaci, którzy tworzą tę dziedzinę, nie są zazwyczaj archiwistami z wykształcenia. Dlatego stworzyliśmy platformę, która pomoże w każdym aspekcie prowadzenia archiwum - od namysłu nad tym, jakie materiały zbierać, po wybór skanera do digitalizacji" - przekazała PAP dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej Katarzyna Ziętal.[...]"

 


Źródło: https://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/cas-uruchomilo-platforme-z-filmami-i-poradami-dla-archiwistow-spolecznych

 

(dostęp z 9.06.2021)

 

 

 

 https://kursy.cas.org.pl/

 

(dostęp z 9.06.2021)

09.06.2021
strzałka do góry