Archiwistyka_tlo
Artykuły > Edukacja archiwistyczna > W POSZUKIWANIU ŹRÓDEŁ. WARSZTATY ARCHIWALNE.
W POSZUKIWANIU ŹRÓDEŁ. WARSZTATY ARCHIWALNE.

"Zapraszamy na warsztaty archiwistyczne organizowane we współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie!
📆 23 marca 2022, godz. 18.00–19.30
Obowiązują zapisy przez formularz Google: https://tinyurl.com/warsztatyarchiwalne
Limit miejsc: 30. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Na warsztatach dowiecie się na przykład, jakie są źródła do historii lokalnej i z czego można korzystać, żeby uzupełnić wiedzę o materiałach zebranych w Waszych archiwach społecznych. Eksperci pokażą – krok po kroku – jak korzystać ze zbiorów archiwalnych oraz jak przygotować się do wizyty w archiwum!
Uwaga! Warsztaty są zamknięte – nie będą transmitowane online.
Spotykamy się na platformie ClickMeeting. Zapisane osoby otrzymają link 23 marca rano.
Prowadzący:
dr Monika Cołbecka – archiwistyczka, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia na podstawie rozprawy pt. „Usługi informacyjne archiwów”, obronionej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Adiunkt w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jej zainteresowania badawcze obejmują: teorię archiwalną, powiązania archiwistyki z naukami informacyjnymi i bibliologią, systemy wyszukiwania informacji archiwalnej, użytkowników archiwów.
dr Hubert Mazur – adiunkt w Katedrze Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przez wiele lat pracował w Archiwum Państwowym w Kielcach. Jego zainteresowania naukowe to: działalność edukacyjna archiwów, metodyka udostępniania zasobu archiwalnego, współczesna dziedzina archiwalna, historia archiwów."


17.03.2022
strzałka do góry