Archiwistyka_tlo
Artykuły > Edukacja archiwistyczna > Warszawska Jesień Archiwalna
Warszawska Jesień Archiwalna


W dniach 20-21 listopada 2014 r. odbędzie się w Warszawie konferencja archiwalno-historyczna z cyklu "Warszawska jesień archiwalna" pt. "Warszawa ma wiele twarzy". Dwudniowe obrady odbędą się w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 (20 listopada) oraz w siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych przy ul. Rakowieckiej 2D  (21 listopada).
Spotkanie służy prezentacji badań nad historią miasta w kontekście zasobu archiwalnego dotyczącego jego dziejów od średniowiecza po współczesność postrzeganego z perspektywy archiwisty, historyka, antropologa kultury i socjologa. W ramach obrad zostanie zaprezentowanych 30 wystąpień w blokach tematycznych: "Warszawa jako przedmiot studiów", "Warszawa na fotografii", "Architektura i przestrzeń", "Społeczeństwo", "Muzyka i język w Warszawie", "Miasto wydarzenia, społeczeństwo" oraz "Ludzie Warszawy".
Organizatorami konferencji są: Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Archiwalne.Źródło://www.archiwa.gov.pl

20.11.2014
strzałka do góry