Archiwistyka_tlo
Artykuły > O serwisie > Minął rok portalu archiwistycznego Archiwistyka.pl!
Minął rok portalu archiwistycznego Archiwistyka.pl!

Miło nam poinformować, iż właśnie minął pierwszy rok funkcjonowania portalu archiwistycznego Archiwistyka.pl! Serwis branżowy www.archiwistyka.pl jest nowatorskim projektem firmy informatycznej „ARISCO”, w ofercie której znajduje się również program komputerowy Archiwum zakładowe.


Branża archiwistyczna pozbawiona była do tej pory ogólnodostępnego serwisu internetowego o charakterze branżowym - mamy nadzieję, że z dbrym skutkiem udaje się nam tę lukę wypełnić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, serwis łączy swój komercyjny charakter z treściami merytorycznymi związanymi z archiwistyką, co stanowi w dużej mierze o jego wyjątkowości. Natomiast dzięki możliwości zamieszczania reklam, składania zapytań ofertowych oraz specjalnemu panelowi administracyjnemu dla firm, serwis wyróżnia się na tle innych witryn poświęconych archiwistyce, stanowiąc równocześnie ich świetne uzupełnienie.


Na uwagę zasługuje katalog branżowy firm, gdzie firmy z branży archiwistycznej i branż pokrewnych mają możliwość bezpłatnej rejestracji, oraz katalog produktów i usług, w ramach którego zarejestrowane w katalogu firmy mogą prezentować swoją ofertę.


Wprowadzona niedawno usługa konsultanta on-line, w ramach której na pytania merytoryczne użytkowników odpowiada zespół fachowych archiwistów, stanowi swoiste uzupełnienie forum, które jest miejscem, gdzie spotykać się mogą zarówno archiwiści, producenci z branży archiwistycznej oraz odbiorcy.


Ważną częścią serwisu są artykuły branżowe, dotyczące aktualnych problemów środowiska archiwalnego. Natomiast dział aktualności pozwala zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami oraz nowościami wydawniczymi. Na uwagę zasługuje również pierwszy numer „Notatnika archiwalnego”.


W związku z niedawnymi przemianami prawno-ustrojowymi w naszym kraju, zauważyć można wzrastający nacisk na kwestie archiwizacji dokumentacji. Serwis branżowy www.archiwistyka.pl swoją ofertą wychodzi naprzeciw potrzebom szeroko pojętej branży archiwistycznej. yślimy, że rok działalności serwisu jest również świętną okazją do zapoznania się z opiniami użytkowników portalu o naszym projekcie. Zapraszam na forum do dyskusji co należy zmienić w serwisie, co dodać, co kategorycznie usunąć, a co jak najszybciej poprawić. Uwagi zostaną zebrane i przeanalizowane przez zespół, którego zadniem będzie zaprojektowanie nowej szaty graficznej oraz poprawa funkcjonalności serwisu na kolejne lata. Dziękujemy za dotychczasową współpracę oraz coraz częstsze wizyty na naszej stronie.

 

Dyskusja na forum o serwisie: Minął rok portalu archiwistycznego Archiwistyka.pl

 

04.11.2007
strzałka do góry