Archiwistyka_tlo
Artykuły > Wydawnicze > MEDIALICA. STUDIA MULTIMEDIALNE Z HUMANISTYKI. PERIODYK MULTIMEDIALNY WYDAWANY W FORMACIE VIDEO.
MEDIALICA. STUDIA MULTIMEDIALNE Z HUMANISTYKI. PERIODYK MULTIMEDIALNY WYDAWANY W FORMACIE VIDEO.

Również archiwiści i historycy znajdą tu wiele ciekawych tematów...

"Pragniemy wprowadzić na grunt praktyki naukowej nowy typ czasopisma, mianowicie Medialica. Studia Multimedialne z Humanistyki.

Ideą przyświecającą powstaniu periodyku naukowego Medialica jest  przekonanie że współcześnie wiedzę naukową można prezentować nie tylko za pomocą tekstu pisanego, ale  także przy pomocy innych środków przekazu, których podstawą jest wizualizacja.

Oddajemy do Państwa dyspozycji wydawnictwo, w którym można publikować wyniki badań ze wszystkich dyscyplin humanistycznych, społecznych, a także artystycznych – w postaci multimedialnej. Sądzimy, że obraz i dźwięk, w połączeniu z tekstem, rzucą dodatkowe światło przy naukowej wypowiedzi, czyniąc ją bardziej wszechstronną, lepiej ukazującą bogactwo i zróżnicowanie różnych aspektów rzeczywistości, a także bardziej dostosowaną do wrażliwości współczesnego odbiorcy – wychowanego na kulturze audiowizualnej. Zapraszamy do współpracy i nadsyłania materiałów."


http://medialica.umcs.lublin.pl/

 

(dostęp z 2.05.2021)

02.05.2021
strzałka do góry