Archiwistyka_tlo
Artykuły > Wydawnicze > PRAWDZIWA GŁĘBIA OSINT. ODKRYJ WARTOŚĆ DANYCH OPEN SOURCE INTELLIGENCE
PRAWDZIWA GŁĘBIA OSINT. ODKRYJ WARTOŚĆ DANYCH OPEN SOURCE INTELLIGENCE

Rae L. Baker, Prawdziwa głębia OSINT. Odkryj wartość danych Open Source Intelligence, wyd. HELION, ss. 504

 

 OSINT (ang. open source intelligence) polega na pozyskiwaniu danych wywiadowczych z ogólnodostępnych źródeł. Jest to zestaw praktycznych umiejętności, które przydadzą się nie tylko analitykom - metody białego wywiadu okazują się pomocne na wielu ścieżkach kariery, a także w życiu codziennym. Łatwo się przekonasz, że OSINT pozwala uzyskać niezwykle cenne informacje, a przy tym jest satysfakcjonującym i ciekawym zajęciem!

Dzięki tej książce nauczysz się gromadzić publicznie dostępne informacje, korzystać z wiedzy o cyklu życia wrażliwych danych i przekształcać je w informacje wywiadowcze przydatne dla zespołów zajmujących się bezpieczeństwem. Opanujesz proces gromadzenia i analizy danych, poznasz również strategie, które należy wdrożyć podczas poszukiwania informacji z publicznie dostępnych źródeł. Ugruntujesz wiedzę na temat bezpieczeństwa operacyjnego i uświadomisz sobie, w jaki sposób niektórzy używają publicznie dostępnych danych do nielegalnych celów. Książkę tę szczególnie docenią inżynierowie społeczni i specjaliści do spraw bezpieczeństwa, a także kadra kierownicza.


Prawdziwa głębia OSINT. Odkryj wartość danych Open Source Intelligence Rae L. Baker. Książka, ebook - Księgarnia informatyczna Helion

 

(dostęp z 12.03.2024) 

12.03.2024
strzałka do góry