Archiwistyka_tlo
Artykuły > Wydawnicze > Nowe wyzwania archiwów
Nowe wyzwania archiwów


Marlena Jabłońska, Nowe wyzwania archiwów. Komunikacja społeczna i public relations, wyd. Wydawnictwo Naukowe UMK, Toruń 2016


Archiwa, mimo że silnie osadzone w tradycji, muszą wybiegać w przyszłość, przewidywać, planować i bez wątpienia czerpać z nowoczesności po to, by ciągle się rozwijać. Każda dekada stawia przed nimi nowe wyzwania. Współcześnie muszą się zmierzyć z postępem i bardzo dynamicznym rozwojem nowych technologii, ale także z przybierającą na sile zasadą publiczności archiwów i powszechnym do nich dostępem.

„Książka dr Marleny Jabłońskiej jest szerokim spojrzeniem na działalność archiwów. Komunikacja społeczna i public relations ukazane zostały w całokształcie działań składających się na obraz danej instytucji. Autorka spogląda na archiwa w wieloaspektowym wymiarze, opowiada o demokratyzacji archiwów, przemianach w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, o konieczności marketingowego spojrzenia i wykorzystaniu nowych narzędzi w procesie zarządzania archiwami”.


Fragment recenzji dr hab. Hanny Krajewskiej
Źródło: http://domowa.net.pl/artykul/Marlena-Jablonska/Nowe-wyzwania-archiwow-Komunikacja-spoleczna-i-public-relations,0D82FBE2EB  (proszę skopiować link do schowka, a następnie wkleić do paska adresu)

01.11.2016
strzałka do góry