Archiwistyka_tlo
Artykuły > Wydawnicze > Słownik biograficzny archiwistów polskich
Słownik biograficzny archiwistów polskich

 

Słownik biograficzny archiwistów polskich, T. III, praca zbiorowa, wyd. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Warszawa 2017


Słownik biograficzny archiwistów polskich to nowość wydawnicza Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Publikacja zawiera życiorysy ponad 170 archiwistów, historyków i osób zawodowo związanych z archiwami i archiwistyką, zmarłych w latach 1835-2015.


Publikacja jest trzecim tomem Słownika… - poprzednie dwa ukazały się w latach 1988 i 2002. W Słowniku biograficznym archiwistów polskich znalazły się przede wszystkim osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój polskiej myśli, teorii i praktyki archiwalnej. Życiorysy zawierają nie tylko indywidualne losy, ale także dzieje instytucji archiwalnych, archiwistyki i zawodu archiwisty. Obrazują również przekształcenia środowiska archiwalnego na przestrzeni lat. Publikację zaopatrzono dodatkowo w wykaz skrótów nazw instytucji i tytułów czasopism oraz wydawnictw, spis zamieszczonych biogramów z zaznaczeniem autora oraz spis biogramów opublikowanych w tomach I-III.

 

 

 

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej na stronie NDAP.

 

 

 

 

 

 

Źródło:  https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4605-s%C5%82ownik-biograficzny-archiwist%C3%B3w-polskich#

 

            (dostęp z 22.09.2017) 

 

22.09.2017
strzałka do góry