Archiwistyka_tlo
Artykuły > Z kraju > Hackathon Archiwalny NAC
Hackathon Archiwalny NAC

 

Hack w Archiwum -  Hackathon Archiwalny NAC, Warszawa 20-21 września 2019


Hackathon Archiwalny to pierwszy w Polsce hackathon, podczas którego uczestnicy będą pracować na cyfrowych zasobach archiwalnych Narodowego Archiwum Cyfrowego i Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Celem inicjatywy jest wypracowanie narzędzi, które pomogą w poznawaniu i ponownym wykorzystaniu materiałów w codziennej pracy branży kreatywnych, w projektach artystycznych, w szkole, na studiach, a także do tworzenia aplikacji, gier i multimediów.

Udział mogą wziąć zespoły 3-5 osobowe złożone z programistów, specjalistów Data Science, grafików, projektantów interakcji (UX, UI), inżynierów pracujących ze sztuczną inteligencją i wszystkich zainteresowanych archiwami. Rejestracja zgłoszeń trwa do 10 września 2019 r. Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Hackathon odbędzie się 20-21 września br. w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie, a finał i rozdanie nagród 21 października w Warszawie.

Hackathon Archiwalny organizowany jest dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Partnerem projektu jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Dzięki jej zaangażowaniu uczestnicy będą mogli wykorzystać w swoich pomysłach kolekcję zdjęć z arcydzieła reżysera Krzysztofa Kieślowskiego - trylogii “Trzy Kolory”.

Więcej informacji i rejestracja → www.nac.gov.pl/hackathon/

 

 

 

 

Źródło: 

 

          https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/5014-hack-w-archiwum-%E2%80%93-hackathon-archiwalny-nac

 

 

                                                                                                                                (dostęp z 4.09.2019)

 

04.09.2019
strzałka do góry