Archiwistyka_tlo
Artykuły > Z kraju > Zmiana zakresu zadań Archiwum Państwowego Dokumentacji Osobowej i Płacowej
Zmiana zakresu zadań Archiwum Państwowego Dokumentacji Osobowej i Płacowej

Archiwum Państwowe Dokumentacji Osobowej i Płacowej przejmuje całość zadań związanych z udzielaniem informacji o miejscach przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej przedsiębiorców.


 

Z dniem 1 sierpnia 2012 r. Archiwum Państwowe Dokumentacji Osobowej i Płacowej przejęło całość zadań związanych z udzielaniem informacji o miejscach przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców.

APDOP przejęło też administrowanie ogólnopolską bazą danych Miejsca Przechowywania Dokumentacji Osobowej i Płacowej Pracowników (na podstawie decyzji nr 17 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 13 lipca 2012 r. zmieniającej decyzję w sprawie nadania statutu Archiwum Państwowemu Dokumentacji Osobowej i Płacowej)

W związku z tym zapytania w sprawach miejsc przechowywania dokumentacji osobowej lub płacowej, a także wnioski dotyczące potwierdzenia okresów zatrudnienia i wysokości wynagrodzenia na podstawie tej dokumentacji należy kierować pod adresem:

Archiwum Państwowe Dokumentacji Osobowej i Płacowej
ul. Stefana Okrzei 1
05-822 Milanówek

lub adres e-mailowy:

udostepnianie@apdop.gov.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
kancelaria@apdop.gov.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Archiwum Państwowe Dokumentacji Osobowej i Płacowej udziela również informacji telefonicznych pod numerami:
+48 (22) 635 68 22,
+48 (22) 724 78 72,
+48 (22) 724 76 05,
+48 (22) 724 76 79

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych z dniem 1 sierpnia 2012 zaprzestaje udzielania informacji w zakresie miejsc przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej. Korespondencja w tych sprawach, która wpłynie do NDAP po dniu 31 lipca 2012 r. będą przekazywana do APDOP w Milanówku celem załatwienia według właściwości.

 

 

 

Źródło: http://www.archiwa.gov.pl/

04.08.2012
strzałka do góry