Archiwistyka_tlo
Artykuły > Z kraju > Warsztaty z Wayback Machine
Warsztaty z Wayback Machine


Warsztaty z zaawansowanych metod korzystania z Wayback Machine, 25 pażdziernika 2017 r., Laboratorium cyfrowe Humanistyki Uniwersytetu Warszawskiego


Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW zaprasza na kolejne warsztaty z metod archiwizacji Webu. Tym razem szkolenie poświęcone będzie zaawansowanym metodom pracy z usługą Wayback Machine. Warsztaty organizowane są pod patronatem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.


Uczestnicy warsztatu poznają zaawansowane metody wyszukiwania zbiorów w Wayback Machine oraz nauczą się korzystania z interfejsu programistycznego (API) do masowego pozyskiwania i przetwarzania informacji o zarchiwizowanych zbiorach. Częścią warsztatu będzie prezentacja metod pracy z Wayback Machine i historycznymi kopiami stron WWW z wykorzystaniem języka R i oprogramowania RStudio.


Warsztaty są częścią szerszego programu działań LaCH UW, których celem jest wzmocnienie dyskusji o archiwizacji Webu w Polsce.


Szkolenie odbędzie się 25 października 2017 (środa), w godzinach 11.00-15.00, w siedzibie LaCH UW. Do udziału w nim nie są potrzebne umiejętności programistyczne. Więcej informacji i formularz rekrutacyjny dostępne na stronie LaCH UW.

 

 

 

 

 

 

Źródło:  https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4612-warsztaty-z-metod-archiwizacji-webu-pod-patronatem-ndap

 

            (dostęp z 30.09.2017) 

 

 

 

 

30.09.2017
strzałka do góry