Archiwistyka_tlo
Artykuły > Z kraju > Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu.
Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu.


Konferencja "Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu: rola archiwotwórcza i perspektywy wsparcia", Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk 17.11.2017


Serdecznie zapraszamy archiwistów społecznych, prywatnych i rodzinnych, a także pasjonatów historii i archiwistyki, kolekcjonerów archiwaliów, fotografii i nagrań na konferencję pt. „Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu: rola archiwotwórcza i perspektywy wsparcia”, która odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 r. (piątek) w godzinach 12.00 – 16.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35).

Konferencja organizowana jest przez Fundację im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” wspólnie z gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Partnerami są Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku.

To już druga konferencja z cyklu „Przyszłość pamięci”, adresowana do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, osób prywatnych i innych podmiotów prowadzących archiwa społeczne lub rodzinne. W trakcie spotkania poruszymy zagadnienia z zakresu gromadzenia zbiorów oraz wsparcia, na jakie mogą liczyć prowadzący archiwa.

Udział w konferencji jest bezpłatny.  Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: https://przyszloscpamieci.evenea.pl/.
 
Program konferencji dostępny na stronie www.archiwapomorskie.pl
 
 
 
 
 
Źródło:  http://www.archiwapomorskie.pl/events/konferencja-przyszlosc-pamieci/         (dostęp z 13.11.2017)

13.11.2017
strzałka do góry