Archiwistyka_tlo
Artykuły > Z kraju > Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie
Targi Dziedzictwo 2015 już po raz trzeci w Warszawie

W dniach 7-9 października 2015 roku w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce. Po raz trzeci zostaną tu zorganizowane Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO.


W dniach 7-9 października 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się największe spotkanie branży konserwatorskiej w Polsce. Po raz trzeci zostaną tu zorganizowane Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Organizator, firma MT Targi Polska wraz z partnerami: Polskim Komitetem Błękitnej Tarczy, Stowarzyszeniem Starożytników, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz firmą Archaios Sp. z o.o. zapewnią szeroką ofertę wystawienniczą, bogaty program merytoryczny i ciekawe wystawy.
 
Targi Dziedzictwo - logo 

Targi Dziedzictwo oraz odbywające się równolegle Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie zgromadzą środowisko konserwatorów, restauratorów i miłośników zabytków. Oferta targów zainteresuje przede wszystkim instytucje państwowe i samorządowe, służby ochrony zabytków, specjalistów z zakresu usług konserwatorskich, właścicieli i zarządców obiektów zabytkowych, przedstawicieli archiwów i bibliotek, a także administrację kościelną. Organizatorzy oraz eksperci gwarantują wysoki poziom prezentowanej wiedzy oraz fachowe doradztwo. 

Zakres tematyczny targów
Targi Dziedzictwo to unikatowa w skali kraju branżowa impreza poświęcona konserwacji i restauracji zabytków. Przedstawiony zostanie dotychczasowy dorobek w tej dziedzinie oraz nowe rozwiązania prawne i organizacyjne, technologie i techniki stosowane w konserwacji i restauracji dziedzictwa kultury. Prezentowana będzie również tematyka ochrony, wyposażenia i usług dla archiwów, bibliotek i muzeów. Oferta wystawców obejmie także najnowsze usługi służące odpowiedniemu przechowywaniu, zabezpieczaniu i digitalizacji zbiorów. 

Dla wystawców, którzy do końca maja zdecydują się na udział w targach przewidziano atrakcyjne promocje na zakup powierzchni wystawienniczej. Warto wziąć udział w Targach Dziedzictwo w szczególności w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, w której ponad miliard złotych będzie przeznaczony na projekty konserwatorskie. Środki te skierowane będą na działania wzmacniające ochronę dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym i europejskim. Targi będą również okazją do zdobycia wiedzy nt. możliwości pozyskania funduszy unijnych na renowacje. 

Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie 
Odbywające się równolegle z targami Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie objęte zostały patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Łączą one teorię z praktyką, a w programie znajdzie się szereg konferencji poruszających aktualne dla branży zagadnienia. Eksperci m.in. z instytucji państwowych, organizacji branżowych, a także przedstawiciele firm poprowadzą prelekcje na tematy związane z procesem konserwacji i ochrony zabytków. 

W ramach Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich zaplanowano rozmaite wystawy ukazujące m.in. historię pieniądza w Polsce, rolę koloru w zabytkach architektury, konserwację polskiej części Parku Mużakowskiego w latach 1989-2014 czy ołtarza Wita Stwosza, a nawet plany rozwoju Państwowych Terenów Wyścigów Konnych Służewiec.

Partnerzy i patroni honorowi Targów Dziedzictwo
Partnerami III Targów Dziedzictwo są Polski Komitet Błękitnej Tarczy, Stowarzyszenie Starożytników oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Targi zostały objęte patronatem honorowym Janusza Piechocińskiego - Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hannę Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy, dr hab. Władysława Stępniaka - Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza - Komendanta Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Obrony Cywilnej Kraju, ks. Wiesława Alojzego Meringa - Biskupa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej, Przewodniczącego Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencję Wielce Błogosławionego Sawę - Prawosławnego Metropolitę Warszawskiego i całej Polski.

Informacje praktyczne
Wstęp na targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji. Więcej informacji na www.targidziedzictwo.pl.

***

Kontakt PR:

Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,  
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations, 
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89

Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska, 
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26

_______
 MT Targi Polska - logo
MT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 8 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych. Są to: EuroGastro, EuroLab, CrimeLab, TT Warsaw, Lato, WorldHotel, Dziedzictwo oraz Infrastruktura. 

27.05.2015
strzałka do góry